Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Centrum energetyczne: Naciągają na \"tańszą\" energię

Utworzony przez janek, 3 czerwca 2011 r. o 11:32 Powrót do artykułu
Andzrej napisał:
witam. Patrze i sie dziwie troszke na te opinie.. najbardziej bulwersuje Was opłata handlowa ale czy czytacie uwaznie lub czy pytacie sie skad ona sie bierze? Mianowicie opłata handlowa jest taka jak wszedzie okolo 4pln a kwota o ktorej mowicie jest to mozliwosc rozszerzenia tzw pakiet w cenie ok.19pln ktory daje Wam ubezpieczenie mieszkania.. Wiec jesli chcecie bez pakietu to poprostu mówicie ze nie chcecie placic za dodatkowe pakiety i tyle.. Ja mam sam osobiscie z pakietem bo gdzie znajdziesz takie ubezpieczenie za 15pln + 4 pln za opłate handlowa. Pozdrawiam
To jest link aby udowodnic Wam ze nie musicie płacic tych 19pln macie 3 opcje http://www.energetycznecentrum.pl/oferta/cenniki/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To co pisze pan Andrzej, a zastraszanie, kłamanie, niska kultura akwizytorów, którzy po chamsku, wymuszają podpisanie, zaznaczając jak najwięcej opcji, to drugie. U nas na osiedlu wszyscy mieli zaznaczone te prawie 20zł opłaty handlowej miesięcznie, drakoński system kar w umowie, kaucję i 5 letnią umowę. Drugi szok, że dalej otrzymują fakturę z PGE i drugą z EC, różne terminy, jeszcze więcej prowizji i pilnowania. Co to za firma, która ma akwizytorów, którzy wpadają, żądają dowodu i ostatniej faktury, straszą hiper podwyżkami. Nie maja pojęcia o rynku energii elektrycznej i rachunkach, pytają się czy tu ktoś mieszka z energetyki i mijają szerokim łukiem ten zakątek. Wykorzystują niewiedzę ludzi. Zwykła psychomanipulacja i walka o prowizję. Zapewne później nabijają się, jak bzdurne historie wymyślali, a babcia podpisała, prowizja jest! Nie ma opcji, żeby te osoby często o małym zużyciu cokolwiek zyskały. Zyskują tylko przygodni akwizytorzy i firma, która w sumie nie wiadomo, gdzie jest. http://sarysz.pl/centrum-energetyczne-naciagaja-na-tansza-energie/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem innego zdania. Moze miałem szczescie, ale nie moge narzekac na mojego handlowsca. Zadnego hamstwa czy grubianstwa. A umowe zawsze trzeba uwaznie przeytac i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jasne, jak się ktoś nowy na rynku pojawi to od razu psy wieszać. Sprawdzałem cennik i naprawdę mają niższe ceny niż konkurencja. Poza tym, ciągle coś słychać o podryżkach cen, a oni gwarantują ze ceny nie podniosą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Janek napisał:
Przeczytaj dokładnie wątek, jest jak się z tego gie wyplątać. Choć nie jest to takie proste. W tym roku energia elektryczna zdrożała z 0,6118 na 0,6262 i gdzie ta podwyżka o 30%, 50%, a nawet niektórzy akwizytorzy mówili, że jak ludzie nie podpiszą to będzie o 100%? Same kłamstwa, oszustwa, robienie sobie jaj ze starszych ludzi, straszenie ich, wywieranie presji. Najczęściej właśnie starsi ludzie którzy płacili śmiesznie małe rachunki podpisali umowy i teraz jak otrzymali podwójne rachunki, w sumie na dużą większą kwotę, są załamani, zawstydzeni przed sąsiadami, że to oni okazali się tacy głupi i naiwni.Ostrzegajcie swoich rodziców, czy starsze bliskie osoby, żeby żadnym pukającym akwizytorom, nie dawali dowodu i żeby nic nie podpisywali, i dotyczy to nie tylko Energetycznego Centrum, ale wszelkich innych "cud" ofert.
taryfa G11- 0,6262 waz z opłatą handlową. EC G11- 0,27** bez opłaty Handlowej Czyli, Jeśli w przez rok czasu zużyjemy ok.3500Kwh x 0,62 = 2170zł+ za udostępnienie energii. EC 3500Kwh x 0,27 = 945zł + 408 zł (34x12mies.opłata handlowa)= 1350zł + drugi rach. za udostępnienie energii. Dodatkowo ,10% Zniżki w aptekach DbamoZ i darmowe wizyty u lekarza pierwszego kontaku w prywatnych przychodniach medycznych. Medica+, 4 darmowe wizyty rocznie u prywatnego lekarza specjalistycznego (po dwie na pół roku), w tych samych przychodniach. Ubezpieczenie na mieszkania i oraz można wezwać 3 razy technika w roku który naprawi usterkę jakąś w domu do 500zł czyli 3x500zł. Czyli za swoją wizytę nie weźmie pieniędzy tylko za ewentualnie wymienione rzeczy... To mam. A co daje wam wasz dystrybutor energii za to że korzystacie z ich usług? Energie za 0,62gr..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem czy to tylko takie bezpodstawne straszenie podwyżkami... Pojawił sie aktykuł na biztok, że ceny w przyszłym roku prąd zdrożeje prawie dwukrotnie (!!!)... Jak mi zagrwantują, ze mi nie podniosą ceny przez 2 czy 3 lata to nie bede miała nic przciwko... Swoją droga paranoja z tymi podywżkami!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Klassiko napisał:
taryfa G11- 0,6262 waz z opłatą handlową. EC G11- 0,27** bez opłaty Handlowej Czyli, Jeśli w przez rok czasu zużyjemy ok.3500Kwh x 0,62 = 2170zł+ za udostępnienie energii. EC 3500Kwh x 0,27 = 945zł + 408 zł (34x12mies.opłata handlowa)= 1350zł + drugi rach. za udostępnienie energii.
Czy ty wiesz co piszesz i co porównujesz? Lanie wody i ogłupianie ludzi. Wybierasz to co chcesz i pieprzysz głupoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Koleżko, akwizytor to odkurzacze po domach sprzedaje, natomiast w tym wypadku jest to przedstawiciel handlowy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze, że wreszcie mamy wpływ na to kto nam sprzedaje prąd. JEśli jestem w stanie zaoszczedzic te pare groszy miesiecznie to moim zdaniem warto. Wiadomo, ze gigantom sie nie bedzie podobało, ze na ich podwórku pojawił się ktoś nowy i im klientów podbiera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie "akwizytor" był i był bardzo spoko. Umowe dał, przejrzałem dokłądnie, pospisałem i wcale nie czuje sie z tym źle. MAm niższe rachunki wiec nie zgadzam sie z negatywnymi komantarzami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Firma jest spoko. A ten szum podnoszą nasze zakłady energetyczne, bo urywają im się premie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kamil napisał:
Firma jest spoko. A ten szum podnoszą nasze zakłady energetyczne, bo urywają im się premie...
Ha! Dobre. Dokładnie też tak myślę. Pracownicy z czasów gdy nie było wyboru niczego i tylko ocet w sklepach. Nagle gdy mają ludzie możliwość zmiany sprzedawców(nie tylko w energetyce) robi się wielkie HALO. Ludzie w Europie Zachodniej to norma, nie bądźmy sto lat za murzynami, bo monopolistom polskim chleb się zabiera. Sama korzystam z Energetycznego Centrum w Radomiu i jakoś nie płaczę za moim dawnym sprzedawcą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piotr napisał:
To co pisze pan Andrzej, a zastraszanie, kłamanie, niska kultura akwizytorów, którzy po chamsku, wymuszają podpisanie, zaznaczając jak najwięcej opcji, to drugie. U nas na osiedlu wszyscy mieli zaznaczone te prawie 20zł opłaty handlowej miesięcznie, drakoński system kar w umowie, kaucję i 5 letnią umowę. Drugi szok, że dalej otrzymują fakturę z PGE i drugą z EC, różne terminy, jeszcze więcej prowizji i pilnowania. Co to za firma, która ma akwizytorów, którzy wpadają, żądają dowodu i ostatniej faktury, straszą hiper podwyżkami. Nie maja pojęcia o rynku energii elektrycznej i rachunkach, pytają się czy tu ktoś mieszka z energetyki i mijają szerokim łukiem ten zakątek. Wykorzystują niewiedzę ludzi. Zwykła psychomanipulacja i walka o prowizję. Zapewne później nabijają się, jak bzdurne historie wymyślali, a babcia podpisała, prowizja jest! Nie ma opcji, żeby te osoby często o małym zużyciu cokolwiek zyskały. Zyskują tylko przygodni akwizytorzy i firma, która w sumie nie wiadomo, gdzie jest. http://sarysz.pl/centrum-energetyczne-naciagaja-na-tansza-energie/
Panie Piotrze, ad a. - rozumiem, że śmiercią grozili Panu i był Pan po prostu zmuszony podpisać... Proszę zacytować ten "drakoński system kar" bo nie wierzę, tym bardziej że prawo energetyczne mówi, iż odbiorca induwidualny ma prawo zrezygnować z umowy z utrzymaniem okresu 1 miesiąca w każdym momencie trwania umowy bez żadnych problemów. Dlatego proszę o zacytowanie tych drastycznych kar. Co do drugiej faktury - ja też dostaję dwie! Proste jedna za dystrybucję od PGE druga za sprzedaż od Energetycznego - tu eureki Pan nie odkrył. ad.b. Każda firma (nawet Bank, telefoniczna) przy podpisywaniu umowy sprawdza Panu dowód. Proponuję udać się założyć konto w banku a nie trzymać pieniędzy w skarpetkach. Faktur też chcą gdy podpisuje Pan pierwsza umowę abonamentową o tel. komórkowy, aby sprawdzić Pana wydatki na telefon, a tu zużycie energii, aby zaproponować coś. Moja babcia też ma innego sprzedawcę en, rodzice też, więc proszę ich nie obrażać, czytając Pana wpis czuję się urażona. Może trochę sie Pan zastanowi pisząc takie bzdety, bo uwłaczają wielu osobom. Skoro Pan nie umie czytać faktur i tylko obrażać to proponuję czasy neandertalskie i zaszycie się w buszu. Pozdrawiam Nina
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak przy okazji. Skoro uważacie, że to firma "krzak" - bo tak z wielu ocen wynika, to zapraszam na stronę: http://www.energetycznecentrum.pl/ jakoś ja tam wszystko znalazłam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
generation_next napisał:
Kolejne nieuczciwe praktyki à la TELE2. Przedstawiciel handlowy powinien wylegitymoać się na żądanie identyfikatorem i dowodem osobistym. Normalne.
No tak. Ja podpisałem umowę, ale Pan, który u mnie był miał identyfikator.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Porównałem opłatę handlową Taryfa G11s Centrum Energetyczne - 16,00 miesięcznie netto PGE Obrót Lublin - 3,00 miesięcznie netto Taryfa G11 Centrum Energetyczne - 16,00 miesięcznie netto PGE Obrót Lublin - 11,00 miesięcznie netto Otrzymywać rachunki z dwóch firm za prąd - bezcenne
Gościu chyba coś ci się pomyliło. Każdemu zainteresowanemu wypisywaniem wymysłów i każdemu chcącemu znać porównanie cen, proponuję kalkulator cen na stronie URE(Urząd Regulacji Energetyki), tam Was nikt nie oszuka: http://ure.gov.pl/ftp/ure-kalkulator/ure/formularz_kalkulator_html.php
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAk tak czytam to się nie moge nadziwić jak usilnie próbuje się te firmę oczernic na wszystkie mozliwe sposoby. Mnie nikt rewolwerem do podpisania nie zmuszał, umowe dostałem do przeczytania od (UWAGA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie ma opcji, żeby te osoby często o małym zużyciu cokolwiek zyskały. Zyskują tylko przygodni akwizytorzy i firma, która w sumie nie wiadomo, gdzie jest." A z tym stwierdzeniem, to się akurat zgodzic nie mogę. Ja akurat na ich ofercie oszczędza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mogę się zgodzić z krytycznymi opinioami, jakie tutaj się lawinowo pojawiają (cieeekawe, kto też ich na tyle nie lubi...) Jestem ich klientką (też podpisałam umowę z własnej, nieprzymuszonej woli:) )nie czuję się oszukana, ograbiona, wzburzona etc, - wręcz przeciwnie, chwalę sobie współprace z firma, skąd jakoś nie jestem w stanie uwierzyć w te mrożące krew w zyłach scenariusze o złych panach akwizytorach i ich niecnym planie. JA nie żałuję
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak przy okazji. Skoro uważacie, że to firma "krzak" - bo tak z wielu ocen wynika, to zapraszam na stronę: http://www.energetycznecentrum.pl/ jakoś ja tam wszystko znalazłam. Absolutnie sie zgadzam, strona jest, wszytsko jak wół napisane, ale no to przecież trzeba zadać sobie minimalny trud, wejść i poczytać, a nie od razu lecieć i na forum się wyżywać. Ja też znalazłem na stronie wszyctko czego mi było trzeba.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 6 z 39

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...